Szkolenie czy kurs? Czy potrzebujesz tego, aby pracować jako Wirtualna Asystentka?

Kurs na Wirtualną Asystentkę

Hej! Jestem pewna, że jeżeli tu trafiłaś, to pragniesz być Wirtualną Asystentką, a może szukasz jakiejś alternatywy dla swojej pracy na etacie? Coraz więcej kobiet chce przekształcić swoje umiejętności na możliwość zarobku. Chcesz sprawdzić czy możesz zostać Wirtualną Asystentką? Czy potrzebujesz do tego szkoleń i kursów? W tym artykule podpowiem Ci jak się do tego zabrać!

Jak zacząć pracę jako Wirtualna Asystentka?

Jest to zarazem łatwe i trudne zadanie. Wirtualną Asystentką możesz zostać od zaraz, jest to najczęściej praca w domu więc nie potrzebujesz wynajęcia biura, ani nic takiego – wystarczy Ci tylko komputer i telefon. Oczywiście to nie jest tak, że w głowie rodzi się pomysł: „O! Zostanę Wirtualną Asystentką!” i w tym momencie nią jesteś, a może.. . Przede wszystkim musisz znać swoje umiejętności, więc na początek polecam kartę papieru i długopis i dokładne przemyślenie, jakie posiadamy umiejętności i na czym się znamy. Mówię tu o umiejętnościach związanych z komputerem, administracją, mediami itp.

Dobrym sposobem jest znalezienie kilku ofert pracy dla Wirtualnej Asystentki (znajdziesz je na odpowiednich grupach na Facebooku lub serwisach z ogłoszeniami). Dowiadujesz się wtedy, jakie umiejętności są potrzebne do wykonywania odpowiednich zadań. Ostrzegam! Nie wolno się od razu zniechęcać, jeżeli znalazłaś ogłoszenie, w którym nie możesz pochwalić się swoimi umiejętnościami, musisz znaleźć swoją niszę. Skup się tylko na swoich zaletach a nie wadach i rozwijaj je!

Kurs online dla Wirtualnej Asystentki

Tak jak wspomniałam, jest coraz więcej osób, które zajmują się tą profesją. Jest także coraz większe zapotrzebowanie na tego typu usługi. Aktualnie niektóre Wirtualne Asystentki zatrudniają swoje Wirtualne Asystentki, ze względu na tak duże nakłady pracy. Przez takie działania, lub dzięki takim działaniom często otwierają się agencje Wirtualnych Asystentek, ewentualnie osoby doświadczone w tej pracy „otwierają szkołę” dla osób, które chcą pracować jako Wirtualna Asystentka. Tak powstają również kursy online.

Co posiada taki kurs online, czy warto?

Kursy przeznaczone są dla osób początkujących, jak również mogą brać w nich udział osoby bardziej doświadczone, aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.

Na kursie przedstawiane jest:

  • to kim jest Wirtualna Asystentka, czym się zajmuje, jakie zadania są jej przydzielane,
  • jakie powinna znać narzędzia, programy oraz jakie posiadać umiejętności,
  • jak stworzyć swoją ofertę, gdzie szukać potencjalnych klientów,
  • jak założyć firmę, w jaki sposób się rozliczać za pracę,
  • jak obsługiwać Social Media, tworzyć komunikację wizualną i budować społeczność,
  • podstawowe informacje o tworzeniu stron na WordPressie,
  • jak profesjonalnie pisać teksty i artykuły,
  • jak budować relacje z klientami, jak z nimi współpracować,
  • jak radzić sobie w trudnych sytuacjach,
  • i wiele umiejętności, które mogą się przydać Wirtualnej Asystentce.

Takie kursy prowadzone są online przez kilka miesięcy lub można od razu zakupić całą „księgę” wiedzy. Niestety wiąże się to również z nie małymi kosztami, które na początku kariery mogą być zbyt duże.

Kursy i szkolenia są również organizowane stacjonarnie. Występują wtedy różne osoby, które wypowiadają się na dobrze im znany temat. Pokazują tajniki pracy w danym zawodzie, na co zwrócić uwagę i przede wszystkim, jak zacząć zarabiać.

Wirtualna Asystentka i kurs za darmo?

Wirtualne Asystentki, które prowadzą swoje strony internetowe, stworzone mają portfolio – prowadzą również bloga branżowego. N tym blogu, takim jak ten, opisują różne ważne etapy i tematy w pracy Wirtualnej Asystentki. Tworzą również ebooki, które mają w sobie sporo merytorycznej i praktycznej wiedzy na temat pracy w tym zawodzie. Jeżeli na początku chcesz zobaczyć, czy takie zajęcia są dla Ciebie dobre, nie warto od razu wydawać dużej sumy na szkolenia, a korzystać z darmowej wiedzy zawartej w Google.

Dziewczyny nagrywają również webinary, których można również słychać za darmo i czerpać z nich wskazówki. Warto pamiętać, że możesz znaleźć również klienta idealnego, który będzie Twoim głównym źródłem utrzymania i nie będziesz potrzebować dodatkowych szkoleń. Warto jednak czytać blogi branżowe, każda dodatkowa dawka informacji przyda Ci się w Twojej pracy jako Wirtualna Asystentka.